FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava

Chiropraxia

Viete čo je chiropraxia alebo ľudovo povedané naprávanie?

Ide o medicínsky odbor pôvodom z USA. Jeho úlohou je nastaviť kĺby a kosti do rovnováhy a pozície tak, aby nevytvárali bolesť, asymetriu či svalovú dysbalanciu.  Nie je to však len pukanie kĺbov a chrbtice. Chiropraxia má celistvosť a svoje špecifické postupy. Metóda je vedecky a výskumne podložená a jej správne využitie denne pomáha tisíckam pacientov.

 

S akou chiropraktickou metódou pracujeme vo FYZIO KLINIK?

U nás vo FYZIO KLINIK pracujeme s metódou Ackermann®. Je to jediná ucelená metóda pod záštitou švédskeho inštitútu pre Európu. Táto metóda má viac ako 40 rokov a jej základom je holistické vnímanie tela ako jedného celku. To znamená, že pri pichaní medzi lopatkami alebo migréne, sa terapeut nebude venovať len hrudnej chrbtici alebo len krku, ale celému telu ako celku v rôznych súvislostiach.

 

Prečo sme si zvolili práve túto Ackermann® metódu? 

Za základ holistického treatmentu sa pokladá ovplyvnenie celej chrbtice a končatín v jednej terapii. Len tak dokážeme dosiahnuť požadovaný výsledok. Pokiaľ máme napríklad  v napätí nejaký sval, musíme brať do úvahy, že sa upína buď na kosť alebo na kĺb. Ak je spomínaný kĺb v neoptimálnej polohe alebo nastavení, sval sa nevie nikdy naplno uvoľniť. Preto pre zlepšenie efektivity práce, naši skúsení fyzioterapeuti využívajú aj cielené postupy metódy Ackermann®. 

 

V čom sa odlišujeme od ostatných?

Veľkým rozdielom oproti iným zariadeniam je, že s metodikou pracujeme v spolupráci s rádiológmi pomocou MRI a RTG, nakoľko si chceme byť na 100% istí pri jednotlivých hmatoch a zacielení terapie. V kombinácii s progresívnou rehabilitáciou je výsledný efekt priam neuveriteľný. Sme hrdí na to, že FYZIO KLINIK je jediné medicínske zariadenie na Slovensku, ktoré je zároveň aj školiacim a tréningovým strediskom pre strednú Európu. Naši terapeuti majú certifikáty Ackermann® Method Soft Chiropractic and Structural Osteopathy. Tomáš Malárik a Dominik Menďan naviac pracujú ako hlavní asistenti Dr. Ackermanna pri jeho výučbe.

Galéria